O Duszce

Witajcie!
Z tej strony prawdziwa Duszka.

W 2015 roku przyjechałam do Zurychu i rozgościłam się w nim na dobre.

IMG-20190721-WA0005cz

Szwajcaria wciąż nie przestaje mnie zaskakiwać, a to głównie dzięki ludziom, których tu spotykam. Z zainteresowaniem obserwuję otoczenie i wdaję się w rozmowy o wielkich i małych sprawach.

Na blogu publikuję teksty, do których inspiruje mnie zuryska codzienność. Piszę o tym, co mnie zadziwia, co pojęłam i czego nadal nie mogę pojąć. Piszę również o podróżach, bo jak już wspomniałam, uwielbiam je, więc zdarza mi się wybrać tu i tam. Jeżeli dokładnie wgłębicie się we wpisy na blogu, odnajdziecie też wiele tekstów o życiu na dalekiej północy w Oulu, w Finlandii, gdzie również przed laty mieszkałam.

Co jeszcze? Kolekcjonuję książki dla dzieci z całego świata. Uwielbiam czytać z kilkulatkami i dla kilkulatków. Cieszę się też, że na polskim rynku na przestrzeni ostatnich lat, ten rodzaj książki rozkwita, a może nawet wręcz kwitnie. Wiele pozycji nadal jednak czeka na to, aż odkryją je nasze dzieci. O książkach wciąż nie znanym polskim czytelnikom możecie przeczytać co miesiąc w mojej Bibliotece na Końcu Świata.

Cieszę się, że tu jesteście. Rozgośćcie się i zostańcie tak długo, jak macie ochotę.

Karolina Duszka